tegep  
Anasayfa Kurumsal Haberler Eğitimler AB Projeleri Sektörler Foto Galeri Makale ve Panaller İletişim

HIZLI OKUMA KURSU İZMİR

ZAMANIM YETMİYOR SORUNUNUZ ORTADAN KALKIYOR…

 KPSS-B,KPSS,DGS,ALES,KPDS,ÜDS,YGS,LYS,SBS...ADAYLARI

ARTIK HIZLI OKUMA  VE ANLAMA TEKNİKLERİ İLE BOL ZAMANINIZ KALACAK.

ÖN KAYITLARIMIZ DEVAM ETMEKTEDİR.


BİLGİ ALMAK İÇİN;

02324256081 - 05444256081

KURS ZAMANLARI İÇİN FACEBOOKTAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ 

https://www.facebook.com/HizliOkumaKursuIzmir 

 

 

Neden hızlı okumalıyım? 

Hızlı okuman için birçok nedeni var. Kariyerin için, eğitimin için, bilgi ve kültür seviyen için hızlı okuma senin için
anahtar bir rol oynuyor. İşte hızlı okumanın nedenlerinden bazıları:
* Hızlı okumayı öğrendiğinde aynı süre içerisinde daha fazla okuma imkanı bulacaksın.* Böylece zamandan tasarruf etmiş olacaksın.* Daha iyi anlayacak ve okuduklarını daha iyi hatırlayacaksın.* Bilgi dağarcığını artırma konusunda herkesten bir adım önde olacaksın. Kısa zamanda çok şey okuyup anlayarak daha geniş bilgi sahibi olacaksın.* Çağımızda hızla gelişen yenilikleri hızlı okuma alışkanlığın sayesinde yakından takip edebilecek, öğrenim hızını ve bilgi seviyeni artıracaksın.* Hızlı okuyarak zihin hareketlerini hızlandıracak ve karar verme işlemlerini çabuk geliştireceksin. Okumayı yavaşlatan nedenler nedir ve bu nedenler nasıl ortadan kaldırılır onlara bir göz atalım: * Sesli okuma, okuyucuyu bir hayli yavaşlatıyor. Dudak kıpırdatarak okuma yaptığında aynı anda dudağını, gözlerini, dilini, boğazını, kulağını ve zihnini kullanırsın. Böylece okumaya odaklanma kapasiteni düşürürmüş olursun. Sesli okumayı engellemek için dişlerinin arasına kalem koyabilirsin. Hafif dinlendirici müzik eşliğinde okuma yapmak da sesli okumayı engelleyecektir.* Bazen okuduğumuzu iyice anladığımızdan emin olmak için kelimeleri tane tane okuruz. Önündeki metinleri tane tane okumaya kalkarsan bu kez de okumaktan çabuk sıkılırsın ve gözlerin yorulur. Bu da okumayı yavaşlatan bir etken oluyor. Tek tek, tane tane okuma yapıldığında kelimeler arası boşluklar oluşur ve bu boşlukları beynimiz alakasız şeylerle doldurmaya başlar. Mesela kelime aralarında beyin hayal kurar, plan yapar, başka şeyler düşünür. Bu yüzden de okunulan şey anlaşılmaz. Konsantrasyon azalır. Bu engeli bütünsel bir yaklaşımla çözmek mümkün, kelimeleri tek tek görmek yerine, bütünsel olarak görmemiz gerekir.* Tekrar tekrar geri dönüşler yapılarak okumalar da okuma hızını engeller. Geri dönüşler yaparak okumanın  nedeni de okuduğumuzu anladığımızdan emin olmak. Bunun nedeni kendine güvensizlikten kaynaklanıyor. Okunulanı iyice yiyip yutmak için tekrar tekrar okumak tercih ediliyor. Halbuki bu zihni yormaktan başka bir işe yaramıyor. Okuduğunu tek seferde anlayacağına kendini şartlamalısın ve okurken elinde bir kağıt ile okuduklarını kapata kapata ilerleyerek geri dönmeden okuma ve anlama alışkanlığını artırmalısın.* Bazen okuduğumuz şeyin aslında nelerden bahsettiğini hiç bilmeden okumaya başlarız. Aslında sadece gözlerimiz kelimeler üzerinde geziyordur. Okumaya başlamadan önce okuduğumuz şey hakkında bilgi sahibi olmalıyız. Neden bu metni okuyoruz? Bu metin bize ne diyor? Ana fikri nedir? … tüm bunları bilirsek daha etkin bir okuma gerçekleştiririz.* Kelime dağarcığının yeterli olmaması da okumayı ve anlamayı yavaşlatır. Okuduğumuz şeyler beynimizde var olan bilgiler ile örtüşmezse okuduklarımız havada kalır ve beyin bunları bir bilgi olarak kapısından içeri almaz. Bu yüzden kelime dağarcığının genişletilmesi önemlidir. 

Nasıl çabuk okuyabilirsin? Çabuk okuma alışkanlığı elde edebilmek için gözümüze sürat ve çeviklik kazandırabiliriz, böylece sözcükleri tanıma hızımız artacaktır. Görme alanını geliştirmek, bu alandan tam olarak yararlanmak, okumada edinilen kötü alışkanlıklardan kurtulmak, okumada göze ritim kazandırmak çabukluğu artıracak eylemlerdir.Kültürlü bir insan olmanın en etkili yolu okumaktır. Zamanın çok kısıtlı olduğu çağımızda hızlı okuma tekniklerinin öğrenilmesi zorunlulluk haline gelmiştir. Bu çerçevede kurumumuzda verilen eğitimler doğru bir yöntemle ve düzenli çalışmayla kişinin okuma hızını (kişiye göre) 3 ile 20 misli artabilir. 

YGS-LYS ve SBS'de Kaygılarınızdan Kurtulun
 
Hızlı okuma ile ilgili belki de en kritik konulardan birisi zamandır. Birçok insan hızlı okumaya ayıracağı zamanı ders çalışmak için ayırmanın daha doğru olduğunu düşünür. Özellikle ÖSS, ALES ve KPDS gibi sınavlara hazırlanan insanlar bütün zamanlarını sadece bu sınavlara ayırmak isterler. Aslında bu doğru bir davranış değildir. Örneğin, başka bir şehre giderken şehirlerarası otobüslere binmek için önce aksi yönde bile olsa terminale gidersiniz. Benim terminale gitmekle kaybedecek zamanım yok, yürüyerek yolum devam edeyim demezsiniz. Çünkü bilirsiniz ki terminale gitmekle kaybettiğiniz zaman otobüsünüzün hızı sayesinde kazanacağınız zamanın yanında önemsiz kalacaktır. Benzer şekilde Hızlı Okuma için ayırdığınız zamanın kat kat fazlasını hızlı okmanız sayesinde sonradan kazanacaksınız. Üstelik hızlı okuma alıştırmaları günde en fazla bir saatinizi alacak. Bunun haricinde kalan zamanızı ders çalışmak için kullanabileceksiniz.
 
Ayrıca hızlı okumanın anlama kabiliyetini azaltmadığı aksine artırdığını belirtmek gerekiyor. Normal hızla okuyan bir kişi dakikada 200 kelime okuduğunda bunun %60′ını aklında tutabilirken hızlı okuyan bir kişi dakikada 800 kelime okuduğunda okuduğunun %80′inden fazlasını hatırlayabilir. Bunun sebebi ise, daha hızlı okuduğunuzda beyin konunun bütünlüğünü daha kolay kavrar, siz de zaman ve enerjiden tasarruf etmiş olursunuz. Bu sayede özellikle zaman problemi yaşadığınız sınavlarda okuma hızınızın artmasına bağlı olarak anlama ve kavrama süratinizde artar.Eğitim Sonunda Kazanımlarınız

  • Okuma hızınız %200-300 oranında gelişecek,
  • Metinleri 'daha iyi anlayarak' okuyabileceksiniz,
  • Dikkat ve konsantrasyon seviyeniz yükselecek,
  • Okuduklarınızı özümseme, kalıcı bir şekilde öğrenme yeteneği kazanacaksınız,
  • Haftada 7-8 saat, yılda da toplam '40-45 gün' fazladan zaman kazanacaksınız,
  • Masanızda biriken dosya, rapor, e-mailleri üçte bir zamanda okuyup değerlendirebileceksiniz,
  • Satın alıp okumaya fırsat bulamadığınız kitapları kısa zamanda okuyabileceksiniz.
  • Yaşamımız boyunca edindiğimiz bilgilerin 65%'ini okuma vasıtasıyla elde ettiğimizi düşünürsek kişisel gelişiminiz büyük oranda hızlanacak,
  • Bilgisayar yazılımları sayesinde Hızlı Okuma alışkanlığını 'otomatik olarak' bilinçaltına aktardığınız için, bu beceriyi hiçbir zaman kaybetmeyeceksiniz.


ÜCRET :250TL 

KAYITLARIMIZ DEVAM EDİYOR... 


TEGEP ( İZMİR TEKNİK GELİŞİM DERNEĞİ )  

Adres: Gazi bulvarı No:114 Kat:2 Moden İş Merkezi Basmane/Çankaya/İZMİR

Tel:0(232)4256081

GSM:0(544)4256081

mail: tegepizmir@gmail.com

www.tutevizmir.org

www.tegepizmir.org


Etiketler :İzmir hızlı okuma kursları,  İzmir Hızlı Okuma Sertifika,  İzmir Hızlı Okuma,  İzmir Anlayarak Hızlı Okuma,  problemi,  sınava hazırlananlar hızlı okuma,  okuduğunu anlama,  odaklanma,  konsantrasyon sağlanması,  kursu,  konak hızlı okuma,  konak da kurs,  izmirde hızlı okuma kursu veren yerler,  izmirde hızlı okuma kursu,  izmirde hızlı okuma eğitimi veren yerler,  izmir hızlı okuma kursu,  izmir hızlı okuma,  izmir hızlı okuma dersi,  izmir hızlı okuma kursları,  izmir en iyi hizli okuma kursu,  Hızlı Okuma İzmir,  Hızlı Okuma Teknikleri İzmir,  hızlı okuma teknikleri kursu izmir,  hızlı okuma problemi,  hızlı okuma kurs ücretleri izmir,  hızlı okuma kursları İzmir,  hızlı okuma izmirde,  Hızlı Okuma Egzersizleri İzmir ve Hızlı Okuma Teknikleri,  Hızlı Okuma Eğitmeni İzmir,  Hızlı Okuma Eğitimi İzmir,  hızlı okuma dersi,  hızlı okuma çözüm,  Hızlı okuma Hızlı okuma kursu izmir,  Hızlı okuma,  hizlı okuma eğitimleri,  hitabet,  güzel okuma,  Hafıza teknikleri,  en ucuz hızlı okuma kursu izmir,  EN UCUZ HIZLI OKUMA KURSU,  Eğitimleri,  eğitim,  Eğitim,  dikkat dağınıklığı eğitimi izmir,  diksiyon,  dikkat dağınıklığı,  dikkat dağınıklığı,  dikkat dağınıklığı kursu,  dakikada 500 kelime,  odaklanma kursu,  dakikada 1000 kelimeye kadar okuyabilme,  500 kelime,  
Ön başvuru yapmak için tıklayınız

gökmen öztürk    /    23.07.2012 17:54
tutevizmire teşekkürler

seda akpınar    /    18.09.2012 18:47
Merhaba, Hızlı Okuma kurslarının günleri ve üzretleri hakkında bilgi edinmek istiyoruz. Bir kaç arkadaş katılmak istiyoruz. Bilgi verirseniz çok seviniriz. İyi Çalışmalar,

MURAT İKİZ    /    28.11.2014 15:36
ben bir kaç kurumda daha ders aldım burasi için izmir'de ki en iyi kurum diyebilirim...

 
 
Yorum Ekle
Ad Soyad
E-posta
Konu
Yorum
 
geri dön
 
 

Kariyer

Kariyer

İş arayanlar, işyerinde çalıştırmak üzere personel arayanlar; biz sizler için doğru pozisyonları ve işleri bir araya getiriyoruz.
Giris için tiklayiniz...

 

E-bülten Aboneliği

E-bülten Aboneliği

E-bülten abonesi olarak site hakkındaki gelişmelerin ve duyuruların periyodik olarak size ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Abone olmak için e-posta adresinizi yazmanız yeterlidir.

 

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player


Firma Rehberi